Chata Liptovský Ján

Chata Liptovský Ján

Chata Liptovský Ján leží len niekoľko metrov od lyžiarskej zjazdovky. V zime je možnosť umelého zasnežovania a osvetlenia zjazdovky. Prístup osobným autom vedie výjazdom Liptovský Ján, asi 10 km za Liptovským Mikulášom, z diaľnice D1, po výjazde zabočiť doprava na smer Liptovský Ján po asfaltovej ceste až po Penzión Strachanovka, kde je dobrá kuchyňa. Kúsok pred Strachanovkou zabočiť kolmo doprava a po horskej ceste, tiež v zime udržiavanej, po asi 800 – 1000 m prídete ku chate, kde môžu parkovať 2-3 osobné autá.

V chate sú na hornom poschodí 2 spálne s rozkladacími posteľami, kde môže pohodlne spať 7 osôb. Na prízemí je veľký neprerušený priestor. Polovicu z neho zaberá kuchyňa s jedálňou. Druhú polovicu zaberá oddychová, spoločenská časť, ktorá je zariadená rohovou sedačkou pre spanie jednej dospelej osoby a jedného dieťaťa. Celková kapacita chaty je osem osôb. Dolu na prízemí je terasa, hore balkón, obe sú obrátené na juh. Všetky miestnosti sú elektricky vykurované. V spoločenskej časti sú keramické kachle na kúrenie drevom. Touto pecou a systémom priedušných kanálov sa môže vykurovať celá chata. Vonkajší krb s roštom môžete použiť na prípravu grilovaných jedál.

Vybavenie chaty

Prízemie - hlavný vchod, chodba, kúpeľňa s toaletou, bidet, sprcha a umývadlo.

Kuchyňa - kompletný riad, výhrevná platňa, chladnička, rýchlovarná kanvica a mikrovlnná rúra.

Spoločenská miestnosť - rohová sedačka, televízor, satelit, pec na drevo, CD prehrávač, terasa. Pod schodmi ku spálňam je uložený 150 l výhrevný bojler na teplú vodu.

Poschodie - 2 spálne, toaleta s umývadlom, odkladací priestor a balkón.

Stravovanie

Stravovanie si zabezpečuje každá skupina samostatne. V blízkosti chaty je viac reštaurácií, napr. Strachanovka, kde sa varia typické slovenské jedlá. V dedine sú 2 obchody s potravinami, kde sa podľa potreby dajú doplniť vlastné zásoby.

Parkovanie

Priamo pred chatou je parkovací priestor pre 3 autá.

Obec Liptovský Ján

Obec Liptovský Ján patrí k najkrajším lokalitám Liptova a návštevníkom poskytuje široké možnosti v letnom aj zimnou období. Nachádza sa v blízkosti Nízkych a Západných Tatier, ponúka možnosti turistiky, poľovníctva, rybárstva, môžete si vychutnať podzemné jaskyne a priepasti, termálne pramene, históriu, architektúru a čaro ticha a prírody.

V roku 1991 bol Liptovský Ján vyhlásený ako pamiatková zóna s 20 objektmi a Jánska dolina v roku 1998 ako kúpeľné miesto. Jánska dolina je jedna z najdlhších a najkrajších dolín Nízkych Tatier. Nájdete tu prekrásnu prírodu, jaskyne, minerálne pramene, termálne kúpalisko, kryté bazény, športoviská, reštaurácie, hotely, chaty, zachované kaštiele a iné historické pamiatky.

Mapa

Zväčšiť mapu